пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ


Новини

12 грудня 2011

17-00. Презентація нового видання автобіографічного роману Олеся Бердника "Вічне Начало".  Київ. Спілка письменників України (вул. Банкова, 2).

Психоаналітична феєрія «Вічне Начало» — це гостросюжетний роман, сюжет якого охоплює минуле, сучасне й прийдешнє Землі. Роман був задуманий О. Бердником ще в період ув’язнення в пермських таборах, на початку 80-х років ХХ століття. Там були написані й окремі епізоди книги.

Перша книга епопеї — це розмова про космоісторичну естафету віків, про сенс буття та долю цивілізації. Розповідь у романі ведеться від імені автора, а сюжетна канва примхливо переплітає події дитинства самого письменника, криптоісторичну фантасмагорію про юність легендарного Байди-Вишневецького та спробу футурологічно осмислити життя наших правнуків у кінці ХХІ століття.

«Сідаю до робочого столу, щоб спробувати розмотати, розплутати «Гордіїв вузол» нашого спільного інферно-пекла, — пише О. Бердник у пролозі до роману. — Розрубати його, як це робив колись Олександр, — неможливо! Хай я лише один з тих, хто замислюється над сутністю Буття, проте ми так глибоко зав'язли в трясовині невігластва та самообману, що будь-яке зусилля до Звільнення — виправдане!

Ці рядки — спроба збагнути себе, тобто — збагнути Світ!..»

 

 

1-10 грудня 2011

У Житомирі відбудеться  Міжнародний мистецький благодійний фестиваль «Зоряна Україна» ім. Олеся Бердника.

1-10 грудня. Виставка "Зорі та терни Олеся Бердника" (раритетні документи та артефакти з родинного архіву) . Виставка "Вічне Начало" - живопис заслуженого художника України Ю. Камишного.

1 грудня.  15-00. Відкриття виставки "Зорі та терни Олеся Бердника". Презентація автобіографічного роману О. Бердника "Вічне Начало". 

 

2 грудня.  14-00. Науково-практична конференція "Всесвіт Олеся Бердника".  Літературний вечір "Зоряні читання Олеся Бердника".

 

4 березня 2011.

Оновлення на сайті

* У розділ "Творчість" додано тексти оповідання "Дивні Грицеві пригоди" та повісті "Мати".

* У розділі "Галерея" оновлені особисті фото та художні роботи.

 

 

Березень 2011

У світ вийшла заключна книга серії "Всесвіт Олеся Бердника" - збірка повістей та оповідань "Покривало Ізіди".  

Збірка «Покривало Ізіди» об’єднує фантастичні та історично-легендарні повісті автора різних років. Разом з героями читач переживе останні дні легендарної Атлантиди, побуває в оселі Світла – Шамбалі і на Запорізькій Січі; він шукатиме живу воду безсмертя, Край Казки за межами видимого світу і у власній душі; доторкнеться до драматичного життя першої в історії жінки-філософа Гіпатії Александрійської і пройде тернистими шляхами пошуку Істини разом з видатним еллінським математиком Піфагором. Легенди різних народів, казкові події та історичні факти химерно переплітаються на сторінках збірки «Покривало Ізіди».

 

22-23 жовтня 2008 р.

У Житомирі відбудеться IV Міжнародний благодійний фестиваль «Зоряна Україна», традиційно привячений творчості Олеся Бердника.

В програмі:

* Презентація збірки Олеся Бердника «Золоті Ворота» (вид-во «Смолоскип») за участю родина письменника та барда Сергія Сольоного. Сюрпризи і подарунки для активних учасників :)

 * відкриття художньої виставки В. Сірика (м. Житомир).
 * творча зустріч на тему: «Світогляд фантаста О. Бердника в контексті національної ідеї». Сюрпризи і подарунки для активних учасників :)

 * конференція «Всесвіт Олеся Бердника» за участю педагогів, діячів культури та науки.


Організатори: Громадська організація «Українська Духовна Республіка», Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації, Житомирська міська рада.
Жовтень 2008

У видавництві "Смолоскип" побачила світ збірка публіцистики та поезії Олеся Бердника "Золоті Ворота" (серія "Всесвіт Олеся Бердника").

Анотація:

«Вся моя літературна та громадська діяльність була спрямована до розкриття у читача вищого космічного рівня мислення, чуття, творчості», - писав Олесь Бердник. Славнозвісний фантаст-дисидент належав до тих рідкісних людей, які здатні відкинути все тимчасове і поверхове і думати одвічними архетипами, жити категоріями Всесвіту, Світла, Любові.
 
Але пориваючись до вищих сфер, Олесь Бердник ніколи не забував і про Матір-Націю, любов до якої сформувала його творчу сутність. Тож прикметно, що у віршах, містеріях, самвидавних та друкованих статтях, інтерв’ю, котрі увійшли до цього тому, нерідко сполучаються два слова – Дух і Україна...
Березень 2008 року

Вийшли з друку:

"Вибрані твори" (вид-во "Книга"). До збірки ввійшов роман "Зоряний Корсар" та повість-монолог "Мати".

"Серце Матіоли", казки та легенди (вид-во "Книга"). Подарункове видання, ілюстроване (худ. Сергій Лук'яненко), українською, російською та англійською мовами.

Готується до видання:

Збірка "Золоті Ворота", поезія та публіцистика (серія "Всесвіт Олеся Бердника", вид-во "Смолоскип").

9.11.2006

9 листопада 2006 року виповнилося 30 років з дня створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінкських угод.

З цієї нагоди Олеся Бердника, як учасника УГГ та одного з її засновників, Указом Президента України нагородили орденом "За мужність" І-го ступеню (посмертно).

6.10.2006

У Житомирі відкрився ІІ Міжнародний мистецько-науковий фестиваль "Зоряна Україна", присвячений 80-річчю Олеся Бердника та 100-річчю С. П. Корольова

3 жовтня в рамках фестивалю відбулася прем'єра вистави "Тартар" (за однойменною драматичною поемою О. Бердника) у виконанні акторів Житомирського обласного музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. Режисер-постановник П. Авраменко.

Фестиваль триватиме упродовж місяця, і в програмі:
  • Конкурс-виставка дитячого та юнацького малюнку "Україна вічна".
  • Виставка трипільської кераміки.
  • Святковий ярмарок кераміки та гончарних виробів.
  • Науковий семінар з енергозберігаючих технологій.
  • Вечори авторської пісні та співаної поезії.
  • 18-20 жовтня - міжнародна наукова конференція "Людина і Космос" (присвячена 100-річчю з дня народження С.П. Корольова).
  • 27 жовтня - День Макоші: виставка-ярмарок народного декоративно-прикладного мистецтва (вишивки, ткацтво); театралізоване дійство "Свято Макоші"; святковий концерт.
  • Творчі зустрічі в КЛФ "Вогняний вершник" (Музей космонавтики).
27.12.2005

Галерея "ГРИФОН" запрошує

Світлій пам'яті Олеся Бердника присвячується

З 3 по 15 січня 2006 року в галереї "Грифон" (вул. Костьольна, 6) відбудеться художня виставка "Альфа і Омега: Початок і Кінець".

Христос Рождається!
Славімо його!

Творча майстерня "БоАрт" (керівник - Богдан Матвієнко) презентує різдвяну колекцію декоративної кераміки.

Також на виставці будуть представлені художні роботи Олеся Бердника та Валентини Бердник-Сокоринської.

Олесь Бердник (1926-2003) - видатний український письменник та мислитель, чиї книги були культовими в 70-х роках ХХ століття. Зараз книги Олеся Бердника повертаються до читачів ІІІ тисячоліття, бо ідеї Краси, Гармонії та Духовної України вічні, як вічні Альфа та Омега, що породили Всесвіт.

Відкриття виставки - 3 січня о 18-00.
Під час відкриття відбудеться презентація книжкової серії "Всесвіт Олеся Бердника" (ВД "Афон").

7 січня галерея "Грифон" та творча майстерня "БоАрт" запрошують усіх на "Український вертеп".
Відсвяткуймо Різдво разом!

Початок забави - о 15-00.

27.11.2005

ЛЮБІ ДРУЗІ!

З ініціативи „Української Духовної Республіки” з минулого року запроваджені

“Зоряні читання Олеся Бердника”

У 2005 році вони відбудуться з 27 листопада по 25 грудня, і будуть приурочені до 79-ої річниці з дня народження Олеся Бердника.

Запрошуємо усіх, кого цікавить творчість та громадська діяльність письменника, взяти участь у цій акції.

„Центральні” Читання відбудуться у Києві, в Спілці письменників України та в Київському Будинку Вчителя, за участю родини О. Бердника, науковців – дослідників творчості письменника, письменників, видавців, журналістів, творчих колективів.

Запрошуємо бібліотеки, школи, клуби любителів фантастики та літератури, творчі об’єднання прилучитися до акції, провівши в один із днів зазначеного терміну „Зоряні читання Олеся Бердника” на місцях.

Це можуть бути творчі, літературні вечори, засідання-обговорення творчості, зустрічі у школах або бібліотеках тощо.

10.12.2005

У 2004 році Громадська організація "Українська Духовна Республіка" та київський Видавничий дім "Афон" започаткували книжкову серію "Всесвіт Олеся Бердника".

Презентації нововиданих книг серії під девізом "Творчість Олеся Бердника - українській молоді ІІІ тисячоліття" та творчі зустрічі з родиною письменника вже пройшли в Києві та Київській області, Запоріжжі, Черкасах, Дніпропетровську, Житомирі.

У Житомирі ідея туру "Всесвіт Олеся Бердника" набула особливого звучання. Завдяки групі ентузіастів, презентація творчості Бердника перетворилася тут на цілий мистецький фестиваль, який почався виставкою живописних робіт Олеся Бердника та відкриттям при житомирському Музеєві космонавтики Клубу наукової фантастики "Вогняний вершник", а завершився - великим гала-концертом у Житомирському обласному драматично-музичному театрі ім. І. Кочерги, за участю народної артистки України Ніни Матвієнко та співаків, які виконали пісні на слова Олеся Бердника. Але центральною подією гала-концерту, та й фестивалю загалом, стала прем'єра вистави "Тартар" за однойменною драматичною поемою Олеся Бердника. Основна думка твору: вічна боротьба Світла й Пітьми не має сенсу, важливо, щоб людство усвідомило необхідність власного преображення, і тоді наступить оновлення Світу. Що й здійснює у виставі Дитина, яка бачить світ цілісним, не розділеним штампами та ідеологіями...

© 2016 Олесь Бердник. Офіційний сайт.
Використання матеріалів цього сайту дозволяється при умові посилання на www.berdnyk.com.ua